Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Politikaopen

O projekte Politikaopen

Politikaopen je priestorom, ktorý odkrýva všetky dôležité aspekty života a činnosti politika pred verejnosťou. Jeho účelom je odhaliť všetko podstatné do takej hĺbky, aby ste ako občania mohli účinne politika kontrolovať, a aby ste sa mohli na základe presných, pravdivých a vyčerpávajúcich informácií sami rozhodnúť, či si politik zaslúži Vašu dôveru.
Politikaopen je jednoducho priestorom pre všetkých, ktorí chcú s občanmi hrať férovú a otvorenú hru.
Nie je v silách Aliancie Fair-play kontrolovať pravdivosť a úplnosť údajov uvedených politikmi. Projekt sa však snaží o to, aby boli profily politikov čo najviac viditeľné pre širokú verejnosť, a aby ste mohli napríklad sledovať, ako často politik svoj profil aktualizuje.
Preto ponechávame na vašom úsudku, ako politici napĺňajú princípy projektu politikaopen. Politikov z projektu vyradíme iba v prípade, že zistíme informácie (podložené dokumentmi, ktoré umožňujú urobiť jednoznačný záver, teda nie špekuláciami, či indíciami) o zamlčaní dôležitých údajov alebo o uvedení nepravdivých údajov a politik nebude vedieť zistenia vyvrátiť, či dostatočne vysvetliť.
Do uvedeného projektu sa zapojil aj Daniel Gelien ako verejný činiteľ, ktorý zverejnil požadované informácie. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite si na www.politikaopen.sk a v prípade záujmu o zverejnené informácie Danielom Gelienom si jeho meno vyhľadajte v zozname, ktorý je zverejnený na uvedenej webstránke.

 


 


620617

16.7.2018
Úvodná stránka