Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Navždy odišiel maestro Karel GottVytlačiť
 

stiahnuť.jpgPočúval som jeho piesne ešte ako malý chlapček. Už vtedy som u generácii mojich rodičov postrehol, že ho vnímajú ako veľmi úspešného speváka, ktorý sa prepracoval na vrchol vlastnou sebadisciplínou. Čas bežal a vnímal som ho aj počas strednej školy, lebo nebolo televízneho programu väčšieho formátu, kde by nebol Karel Gott hosťom. Už ako dospelý muž som nemohol prehliadnuť tohto elegána so zlatým hlasom v hrdle. Jeho pesničky mali cveng a čo je podstatné, vždy hlboký obsah. Nespieval do vetra, ale prezentoval mnohé myšlienky, ktoré boli ľuďom blízke. Už mám syna aj ja a verím, že dielo tohto umelca mu odovzdám a bude prítomný aj počas     jeho života.
foto zdroj: internet
 

A okrem spevu som na ňom obdivoval jeho pokojnú povahu, stoický pokoj, empatiu a dobrosrdečnosť. Bol to jednoducho dobrý človek. A asi vôbec nepreženiem, keď napíšem, že takýto človek sa narodí snáď len raz za 100 rokov. A ja som šťastný, že bol súčasťou aj môjho života.

Maestro Gott, odpočívajte v pokoji, nech Vaša duša nájde zaslúžený odpočinok a svoje miesto v ďalekom vesmíre, nech Váš odkaz pretrvá ešte ďalších 100 rokov a nech držíte ochrannú ruku z neba nad Vašou rodinou. Tlieskam Vášmu umeniu a vždy v mysli tlieskať budem, keď započujem Váš song. Vďaka maestro Gott za to, že ste žil práve v tomto čase.

https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4&list=RDBibNLUQG_-4&start_radio=1


 
 


687578

24.10.2019
Úvodná stránka