Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Prečo Slaská skupuje rodinné domyVytlačiť
 

Keď som v minulosti ako starosta predložil obecnému zastupiteľstvu zámer odkúpiť staršie rodinné domy prostredníctvom poskytnutého úveru, našiel som pochopenie a bola všeobecná zhoda, že treba v tejto veci začať konať. Na staršie nehnuteľnosti si brúsili zuby špekulanti, ktorí ich radi odkúpia za pár šupov, potom prenajmú neprispôsobivým ľuďom a ešte vám ich na obec s radosťou prihlásia na trvalý pobyt. A následné možnosti obce? Žiadne. Vlastnícke právo je silné a obec už potom nezmôže nič. A tak sme sa vybrali inou cestou.

V prvej etape sme odkúpili dva staré susediace domy. Následne sme odstránili čierne stavby pri nich a pozemky vyčistili od odpadkov a samonáletov. Potom sme ich ponúkli na predaj v obchodnej verejnej súťaži za cenu, ktorá zohľadňovala náklady obce na vysporiadanie. Nový vlastník požiadal o odstránenie stavieb a stavby v zmysle povolenia odstránil. V krátkej dobe bude realizovať novú výstavbu rodinného domu a do obce sa nasťahuje mladá rodinka.

V tomto trende chceme pokračovať. Obec chce v tomto roku vysporiadať ďalší rodinný dom, v poradí už štvrtý. Boli podniknuté kroky, ktorých výsledkom by malo byť jeho odkúpenie v prospech obce. Keďže dom s ním susediaci už obec vlastní, nebude problém poskytnúť ich opäť na predaj v rámci obchodnej verejnej súťaži.

Tento spôsob „stráženia“ nehnuteľností nie je zameraný proti nikomu, je realizovaný pre zachovanie pokojného života slušných ľudí, prispôsobivých sa platnému právu, občianskemu spolunažívaniu a základným pravidlám fungovania spoločnosti.

Zaslavova dom.jpg


 
 


687579

24.10.2019
Úvodná stránka