Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Zámena pozemkov dostala zelenúVytlačiť
 

Nielen ako bývalý študent, ale aj ako súčasný člen Rady školy pri Gymnáziu M. Rúfusa v Žiari nad Hronom, som mal eminentný záujem, aby sa pohli ľady vo veci riešenia nepriaznivého stavu vlastníctva pozemkov pod externým športoviskom pri uvedenom gymnáziu. Ako poslanec kraja som zobral iniciatívu do vlastných rúk a zdá sa, že táto moja práca prináša prvé ovocie.

Spočiatku sa zdalo, že sa v tejto problematike neposunieme o krok vpred, ale nakoniec sa predsa len prešlo aj ku skutkom. Absolvoval som rokovania so súkromným vlastníkom p. Kabinom, následne s riaditeľkou gymnázia p. Paálovou a aj s riaditeľom Úradu BBSK p. Uhríkom. Výsledkom týchto rokovaní bol poslanecký návrh, ktorý navrhoval vykonať zámenu pozemkom v danej lokalite. Pozemok BBSK nachádzajúci sa pri oplotení od tzv. lovčianskej cesty sme navrhli zameniť za pozemok nachádzajúci sa presne pod exteriérovým športoviskom, pričom BBSK by získal o pár metrov štvorcových viac bez akéhokoľvek finančného vyrovnania. Takýto návrh sme podali všetci štyria poslanci za volebný obvod Žiar nad Hronom a bol predmetom augustového rokovania zastupiteľstva BBSK. Náš spoločný návrh, ktorého som bol spracovateľom, bol schválený všetkými prítomnými poslancami. Následne mi predseda BBSK osobne potvrdil, že uznesenie o schválení tejto zámeny podpísal.

Som presvedčený, že toto je len prvá lastovička a že vo vysporiadaní pozemkov pri gymnáziu sa bude pokračovať aj v budúcnosti. Minimálne ja preto urobím maximum, ak dostanem dôveru občanov a budem aj v ďalšom volebnom období zastupovať volebný obvod Žiar nad Hronom v krajskom parlamente.


 
 


620630

16.7.2018
Úvodná stránka