Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Ohlásenie kandidatúryVytlačiť
 

Ku koncu júna som na tlačovej konferencii v hoteli LUX v Banskej Bystrici verejne podporil kandidatúru p. Igora Kašpera na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Urobil som tak po osobnom stretnutí s týmto človekom, ktorý na mňa pôsobí poctivo. A poctivosť sa v súčasnosti akosi vytráca z verejného života. Okrem tejto vlastnosti oceňujem, že je ekonóm, že za ním nestojí žiadna politická strana a ani finančná skupina. Vie preukázať s prehľadom financovanie vlastnej kampane a snímam pred ním klobúk za to, že do volieb (teda do 4.11.2017) navštívi každú jednu obec v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja, lebo to pred ním neurobil žiadny kandidát, ale ani žiadny úradujúci župan.

Pri tejto príležitosti som zároveň oznámil aj vlastnú kandidatúru na poslanca Banskobystrického samosprávneho kraja za obvod Žiar nad Hronom. Idem sa pokúsiť obhájiť mandát nezávislého poslanca. V priebehu volebného obdobia som sa pred ľuďmi neskrýval a okrem toho, že si každý môže overiť stav môjho majetku, nájde na tejto stránke aj môj odpočet práce poslanca. Snažil som sa pomôcť, keď som bol o to požiadaný. Snažil som sa navštíviť akcie, kde ma pozvali. Ale predovšetkým som sa snažil riešiť podnety, ktoré mi boli doručené. K nastávajúcim voľbách pristupujem s pokorou ako vždy, lebo som sa naučil nepodceňovať voliča a nepreceňovať sa ako kandidát. Nech nakoniec ľudia rozhodnú, kto ich bude zastupovať. Ja to rozhodnutie budem akceptovať.

Opäť sa budem uchádzať o dôveru ako nezávislý kandidát, lebo nezávislosť v politike (aj v tej komunálnej) je veľkou výhodou. Nechcem byť predĺženou rukou žiadnej politickej strany, chcem byť závislý len na ľuďoch, ktorí mi dôverujú a podporujú moje snahy meniť veci k lepšiemu. Ak chcem kandidovať ako nezávislý, potrebujem predložiť 400 podpisov a preto ak ma chce niekto podporiť ešte pred voľbami, stačí si stiahnuť priloženú listinu na podporu nezávislého kandidáta a s rodinou a známymi mi venovať podpis. Následne mi listinu s podpismi doručte na adresu zverejnenú na tejto webke. Len upozorňujem, že podpísať takúto listinu môže osoba staršia ako 18 rokov s trvalým pobytom v obvode Žiar nad Hronom (okres Žiar nad Hronom). Adresa podpisujúcej osoby musí byť vypísaná zreteľne a celá bez skratiek. Vopred vám za pomoc ďakujem!


 
 


620619

16.7.2018
Úvodná stránka