Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Beseda so žiakmi gymnáziaVytlačiť
 

Nebudem klamať, že diskusie s mladými ľuďmi mám rád. A to z dvoch dôvodov. Jeden je ten, že pri nich sa mladý cítim aj ja a druhý je ten, že mám možnosť získať názor mladej generácie na veci verejné a to je super.

Ešte v mesiaci máj som sa zúčastnil takejto besedy na Gymnáziu M. Rúfusa v Žiari nad Hronom na tému „Transparentnosť v politike“. Mojim záujmom bolo informovať mladých ľudí o možnostiach ako kontrolovať verejných činiteľov, zároveň poukázať čo všetko a kde sa dá zverejňovať, aby politika transparentná naozaj bola a v neposlednom rade som chcel mladým ľuďom dať do hlavy chrobáka, že raz môžu byť verejnými činiteľmi a bude záležať od nich, ako budú vyzerať politika a veci verejné.

Viac ako hodinová diskusia bola príležitosťou vzbudiť u mladých ľudí záujem o veci verejné, predstaviť im model, že aj verejný činiteľ môže byť slušný a transparentný a naviesť ich na väčšiu kontrolu verejného života. Ja som sa na tejto diskusii cítil príjemne a verím, že aj študenti so mnou zažili netradičnú a uvoľnenú besedu bez akýchkoľvek formálností.


 
 


620609

16.7.2018
Úvodná stránka